« 1Jan 4:17 1 List Jana 4:18 1Jan 4:19 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Bojaźni miemasz wmiłości, ale doskonała miłość precz wyrzuca bojaźń; gdyż bojaźń mękę ma. A kto się boi, nie jest doskonały wmiłości.
2.WUJEK.1923W bojaźni niemasz miłości, ale miłość doskonała precz wyrzuca bojaźń; bo bojaźn ma utrapienie, a kto się boi, nie jest doskonały w miłości.
3.RAKOW.NTBojaźni niemasz w miłości, ale doskonała miłość precz wyrzuca bojaźń, iż bojaźń karanie ma; A kto się boi, nie jest doskonały w miłości.
4.GDAŃSKA.1881Nie maszci bojaźni w miłości, ale miłość doskonała precz wyrzuca bojaźń: bo bojaźń ma udręczenie, a kto się boi, nie jest doskonały w miłości.
5.GDAŃSKA.2017W miłości nie ma lęku, ale doskonała miłość usuwa lęk, bo lęk przynosi udrękę, a kto się boi, nie jest doskonały w miłości.
6.JACZEWSKIBojaźń z miłością nie ma nic wspólnego; a doskonała miłość wyłącza uczucie bojaźni, bo bojaźń każe się domyślać kary. Kto się kary obawia, w tym nie masz doskonalej miłości.
7.MARIAWICIBojaźni w miłości niemasz; ale doskonała miłość wymiata precz bojaźń. Bo za bojaźnią utrapienie idzie; a tak, kto się boi, nie jest doskonały w miłości.
8.DĄBR.WUL.1973W miłości nie masz bojaźni, ale miłość doskonała wypłasza bojaźń, bo bojaźń powoduje utrapienie. A kto się lęka, nie jest doskonały w miłości.
9.DĄBR.GR.1961W miłości nie masz bojaźni; miłość doskonała wypiera bojaźń, bo bojaźń powoduje udrękę. A kto się lęka, nie jest doskonały w miłości.
10.TYSIĄCL.WYD5W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości.
11.BRYTYJKAW miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
12.POZNAŃSKAW miłości nie ma bojaźni, lecz doskonała miłość usuwa bojaźń, ponieważ bojaźń powstaje z powodu kary, a kto się boi, nie kocha doskonale.
13.WARSZ.PRASKAW miłości nie ma bojaźni; doskonała miłość wyklucza bojaźń, gdyż bojaźń zawsze zakłada karę. Każdy więc, kto żyje bojaźnią, nie jest jeszcze doskonały w miłości.
14.KALETABojaźni nie ma w miłości, ale doskonała miłość precz wyrzuca bojaźń, bo bojaźń udręczenie ma, [kto] zaś się_boi, nie jest_doskonały w miłości.
15.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.W miłości nie zdarza się strach, bo doskonała miłość wyrzuca strach na zewnątrz. Gdyż strach zawiera udrękę, a kto się boi nie jest doskonały w miłości.
16.EIB.BIBLIA.2016.LITW miłości nie ma lęku. Doskonała miłość go usuwa. Lęk bowiem łączy się z karą. Ten więc, kto się boi, wciąż nie jest doskonały w miłości.
17.TOR.PRZ.2023W miłości nie ma bojaźni, lecz doskonała miłość wyrzuca bojaźń na zewnątrz, gdyż bojaźń drży przed karą; a kto się boi, nie jest doskonały w miłości.