« Apok 18:5 Apokalipsa Jana 18:6 Apok 18:7 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574Oddajcie jej jako i ona oddała wam, i we dwójnasób nagrodźcie jej wedle uczynków jej, do czasze którą wam nalewała, nalejcie jej sowito.
2.WUJEK.1923Oddajcież jéj, jako i ona wam oddawała: a w dwójnasób dwojako oddajcie wedle uczynków jéj: w kubku, którym nalewała, nalewajcie jéj w dwójnasób.
3.RAKOW.NTOddajciesz jej jako i ona oddawała wam, a w dwój nasób dwojako oddajcie jej wedle uczynków jej; w kubku w którym mieszała, mieszajcie jej w dwój nasób.
4.GDAŃSKA.1881Oddajcież mu, jako i on oddawał wam, a w dwójnasób oddajcie mu według uczynków jego; w kubku, który wam nalewał, nalejcie mu w dwójnasób.
5.GDAŃSKA.2017Odpłaćcie jej, jak i ona odpłacała wam, i oddajcie jej w dwójnasób według jej uczynków. Do kielicha, w który wam nalewała, nalejcie jej w dwójnasób.
6.JACZEWSKIZ tem miastem, ludu moj, postąp sobie tak, jak ono z tobą postępowało, a nawet w dwójnasób powetuj sobie: daj mu do wypicia dwa razy tak duży kielich, jakim cię ono poiło.
7.APOKALYPSIS.1905Oddajcież jej, jako i ona wam oddawała, a w dwójnasób oddajcie jej według uczynków jej; do kielicha, w którym wino mieszała, nalejcie jej w dwójnasób.
8.MARIAWICIOddajcież jej tedy, jako i ona wam dawała, i sowicie wdwójnasób oddajcie jej według uczynków jej; w kubku, w którym ona wam przygotowywała, przygotujcie jej wdwójnasób.
9.DĄBR.WUL.1973Oddajcież jej, jako i ona wam oddawała, i to w dwójnasób, podwójnie stosownie do uczynków jej: do pucharu, w którym dawała pić, nalejcie jej w dwójnasób.
10.DĄBR.GR.1961Oddajcież jej, jak i ona wam dawała, i to podwójnie, dwakroć tyle, ile ona czyniła: do pucharu, w którym dawała pić, nalejcie jej w dwójnasób.
11.TYSIĄCL.WYD5Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie.
12.BRYTYJKAOdpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał nalejcie mu podwójną miarę.
13.POZNAŃSKAOdpłaćcie jej tak, jak ona (wam) odpłaciła, i w dwójnasób oddajcie za to, co uczyniła: w kielichu, w którym przyrządzała (wam) wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie.
14.WARSZ.PRASKAOdpłaćcie jej tak, jak ona kiedyś płaciła. Za każdy swój czyn niech otrzyma podwójną zapłatę. Kielich, z którego was poiła, napełniajcie teraz w dwójnasób.
15.KALETAOddajcie mu, jako i on oddawał, podwójcie dwójnasób według uczynków jego; w kielichu jego, który nalewał, nalejcie mu w_dwójnasób.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Oddajcie jej jak i ona oddała; więc powtórzcie podwójnie według jej czynów. W kielichu, który zmieszała, nalejcie jej podwójnie.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITOdpłaćcie mu stosownie do jego czynów. Odmierzcie dwa razy tyle. Do kielicha, w którym mieszał wino, nalejcie mu trunku o podwójnej mocy.
18.TOR.PRZ.2023Oddajcie mu, jak i on wam oddał, dwa razy tyle, oddajcie mu podwójnie według jego czynów; w kielichu, w którym nalał, nalejcie mu podwójnie.