« Apok 21:3 Apokalipsa Jana 21:4 Apok 21:5 » 

Pokaż oryg. numery wersetów
1.BUDNY.1574I otrze Bóg wszelką łzę od oczu ich, i śmierć już nie będzie, ani żal, ani wrzask, i trudu więcej nie będzie, iż pierwsze (rzeczy) minęły.
2.WUJEK.1923I otrze Bóg wszelką łzę z oczu ich, a śmierci daléj nie będzie, ani smętku, ani krzyku, ani boleści więcéj nie będzie, iż pierwsze rzeczy przeminęły.
3.RAKOW.NTI otrze Bóg wszelką łzę z oczu ich, a śmierć nie będzie więcej, ani żałość, ani krzyk, i pracej więcej nie będzie; Pierwsze bowiem rzeczy odeszły.
4.GDAŃSKA.1881I otrze Bóg wszelką łzę z oczów ich; a śmierci więcej nie będzie, ani smutku, ani krzyku, ani boleści nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy pominęły.
5.GDAŃSKA.2017I otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu, i śmierci już nie będzie ani smutku, ani krzyku, ani bólu nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
6.JACZEWSKIOtrze on z oczu ich wszelką łzę, i już więcej nie będzie ani śmierci, ani żałoby, ani krzyku, ani boleści: to wszystko już się skończyło."
7.APOKALYPSIS.1905I otrze Bóg wszelką łzę z oczów ich; a śmierci nie będzie już; ani smutku, ani jęku, ani cierpienia nie będzie już; bo pierwsze rzeczy przeminęły”.
8.MARIAWICII otrze Bóg wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już więcej nie będzie, ani smutku, ani krzyku, ani boleści już więcej nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
9.DĄBR.WUL.1973I otrze Bóg wszelką łzę z oczu ich, a śmierci już nie będzie ani smutku, ani wołania, ani bólu już nie będzie, bo dawne rzeczy przeminęły.
10.DĄBR.GR.1961i otrze wszelką łzę z oczu ich, a śmierci już nie będzie, ani smutku, ani lamentu, ani bólu już nie będzie; albowiem dawne rzeczy przeminęły.
11.TYSIĄCL.WYD5I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
12.BRYTYJKAI otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
13.POZNAŃSKAOtrze z ich oczu wszelką łzę, a odtąd już nie będzie śmierci. Ani żałoby, ani krzyku, ani trudu już (odtąd) nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły".
14.WARSZ.PRASKAOn otrze z ich oczu wszelką łzę. Nie będzie już odtąd śmierci ani żadnego smutku, ani narzekań, ani utrudzenia. Minęło bowiem już to wszystko, co było od początku.
15.KALETAI otrze wszelką łzę z oczu ich; a śmierci nie będzie więcej, ani krzyku, ani smutku, nie będzie; albowiem pierwsze [rzeczy] przeminęły.
16.ŚLĄSKIE.TOW.BIB.Bóg też usunie wszelką łzę z ich oczu i śmierci już nie będzie, ani smutku, ani krzyku, ani bólu więcej nie będzie; bowiem pierwsze rzeczy odeszły.
17.EIB.BIBLIA.2016.LITOtrze też wszelką łzę z ich oczu. Nie będzie już śmierci ani bólu, krzyku ani znoju; ponieważ pierwsze rzeczy - przeminęły.
18.TOR.PRZ.I otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu; i nie będzie już śmierci, ani bólu, ani krzyku, ani znoju już nie będzie; gdyż pierwsze rzeczy odeszły.